Alanya Psikolog Seans Ücretleri

Alanya’da bulunan ve psikolojik destek için araştırma yapan birisi için önemli bir kriter de psikolog fiyatları ve seans ücretleri,  yani Alanya psikolog seans ücretleri ve Alanya psikolog fiyatlarıdır. Destek arayanlar için bir psikolog seçmek endişe verici bir süreç olabilir. Gitmeyi düşündüğünüz psikoloğun eğitimi, uzmanlık alanı, kullandığı yöntemler, konum vb.  şeyler psikolog belirleme aşamasında çok önemli olmasına rağmen seans fiyatı psikologların seçimini önemli ölçüde etkileyebilir. Alanya psikolog ücretleri veya Alanya aile terapisi ücretleri genellikle uzmanın aldığı eğitime, tecrübesine, yoğunluğuna ve bilinirliğine göre de değişiklik gösterebilir. Psikolog Alanya kadromuzda bulunan Uzman Klinik Psikolog Hulusi SARIKADIOĞLU dan profesyonel bir yardım alabilirsiniz.

Alanya Psikolog Seans Ücretleri

Alanya’da psikolog tavsiyesi arıyorsanız ya da çocuk psikoloğu, evlilik danışmanı gibi alanlardan birinden hizmet almak istiyorsanız pek çok kriteri değerlendirmelisiniz. Alanya psikolog arayışınız da randevu almadan detaylı ve her yönüyle bir araştırma yapmanızı tavsiye diyoruz. Yardım almak istediğiniz konuyla ilgili eğitimleri, kullandığı teknikleri, deneyimi ve yüksek lisans ya da doktora yapması sizin seçimleriniz için değerli kriterler olmalı.  Evlilik ve aile sorunları, panik atak, sosyal fobi, takıntı, depresyonkişilik problemleridikkat eksikliği, iletişim problemleri vb.  gibi psikolojik kökenli sorunlarınızda kadromuzda bulunan Uzman Klinik Psikolog Hulusi SARIKADIOĞLU ve Alanya Psikolojik Danışman ve Aile Danışmanı Gülderen AKDAĞ’dan profesyonel bir yardım alabilirsiniz.

Alanya psikolojik danışmanlık hizmeti almak için internetten araştırma da genelde Alanya psikolog, Alanya Psikolog tavsiye, Alanya ücretsiz Psikolog, Alanya Psikolog fiyatları, Alanya Pedagog, Alanya en iyi Psikolog, Alanya Psikolog Devlet Hastanesi gibi kelime gruplarını aratarak araştırmaya başlıyoruz. Bu kelime grupları içinde psikolog seans ücretleri önemli bir yer kaplamaktadır.  Araştırma yaparken alınan eğitimler ve tecrübe çok önemlidir. Bunları göz önünde bulundurarak sizin için en iyi seçimi yapmalısınız. Eğer Alanya’da psikolog tercih etmeyi düşünüyorsanız; Alanya Psikolojik Danışmanlık  Merkezine başvurabilir ve Uzman Klinik Psikolog Hulusi SARIKADIOĞLU ile ekibinden danışmanlık alabilirsiniz.

En Pahalı Psikolog En İyi Psikolog Değildir

Türkiye’de özel merkezlerde çalışan psikologlar için seans ücreti düzenlemesi bulunmamaktadır. Bu, her psikoloğun çok farklı bir fiyata hizmet vermesini neden olabiliyor. Bir psikoloğun hizmet bedeli, psikologdan psikoloğa, bölgeden bölgeye değişir. Aynı bölgede ki psikologlar ücretler alabilir. Psikoloğun eğitiminden hizmet türüne, unvanına ve popülerliğine kadar her şey seans ücretine yansıtılır. Ancak bu, her zaman iyi psikologlar için danışma ücretlerinin daha yüksek olması gerektiği anlamına gelmez. Kişisel tatmin, ofis maliyetleri, psikolojik destek yöntemleri, kentsel rekabet vb. etkenler de terapi ücretleri için oldukça etkilidir.

En iyi psikolog araştırılırken incelemeler bazen manipüle edilebilir. Ayrıca kişi özellikle internet ortamında farklı isimler hakkında yorum yaparak kendini iyi bir psikolog olarak tanıtabilir. Bu noktada danışanların haklarını anlamaları çok önemlidir. Evet, birçok terapist özel hayatları hakkında bilgi paylaşmaz veya kendilerinden bahsetmez ancak konu kendi uzmanlık alanlarına geldiğinde danışanların burada bazı hakları vardır ve bu haklar hakkında soru sormak her zaman düşünülmeye değerdir. Doğru psikoloğu seçmek için doğru soruları sormak gerekir. Google aramalarında ilk karşımıza çıkan terapist, her zaman en iyi terapist olmayabilir. Sadece interneti iyi kullanmayı bilen biri olarak karşımızda çıkıyor olabilir.

Bazen danışmanların diploması bile olmayabilir. Günümüzde birçok kısa süreli kişisel gelişim kursu sunulmaktadır. Ne yazık ki, bu şekilde eğitim almış kişiler kendilerini terapist sanabilirler. Bu nedenle diploma her zaman sorulan ilk nokta olmalıdır.

Terapiden Neler Bekleriz?

Terapi, terapistlerin danışanları hakkında yorum yapabileceği bir yer değildir. Öncelikle durumu anlamamız gerekiyor. Bazı terapi ekollerinin “yorumlama” teknikleri vardır, ancak bunlar sonraki terapi ilişkisi tam olarak kurulduktan sonra yapılır. Bu yüzden iyileşme sürecinde kendimiz hakkında mümkün olduğunca çok şey öğrenmeliyiz. Ağzımızdan çıkan kelimeleri yakalamak ve anlamlarının farkında olmak bir kazanım olacaktır. Bu nedenle terapide nelere dikkat edilmelidir sorusunun ilk cevabı beklentilerdir. Seanslarla ilgili ve sonrasında beklentilerimiz neler, neler olasını istiyoruz. Bu beklentilerimizi danışmanımıza anlatarak, gerekirse bu konu üzerinde konuşarak daha fazla bilgi alabiliriz. Belki de burada ki konuşma sürecin ilerlemesinde beklemediğiniz yerler de size çıkışı bulmanız da ve devam edebilmeniz de yardımcı olabilir. 

Terapiden Sonra Üzülmek Normal Midir?

Terapide sizin için zor olan geçmiş deneyimlerden bahsediyorsunuz. Bu deneyimlerin yeniden gündeme gelmesi, konuşulması ve dile getirilmesi sizi üzebilir. Üzüntü seans bitiminde de devam edebilir. Bu nedenle seansa başladıktan iki veya üç seans sonra üzüntü hali tekrar ortaya çıkabilir. Daha önce de söylediğimiz gibi beklentilerimiz eğer seanstan sonra harika hissetmekse, seanstan sonra üzüntü hissetmek, hayal kırıklığına neden olabilir. Bununla birlikte, terapinin temel amacı, bu deneyimlerle nasıl başa çıkılacağı konusunda fikir edinmektir. Çünkü seansta sizin için zor ve yardım aradığınız konunun üzerine gidiyorsanız, üzülmeniz, kötü hissetmeniz beklenebilir. İyi bir seansın sonunda üzülebilirsiniz. Çünkü bu zor anılarla mücadele ediyorsunuz.  Ama başa çıkmayı da öğreniyorsunuz.

 

Alanya Psikolog Seans Ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için Alanya Psikolog  ve Alanya Psikolojik Danışmanlık Merkezine ulaşabilir veya bizleri ziyaret edebilirsiniz