Alanya Psikolog

Psikolojik sorunlar kişi için tahmin edilenden çok daha zordur. Bu konuda uzmanlardan yardım almayan kişiler için bu süreç ve sorun çok daha zorlu olabilmektedir. Alanya psikolog olarak bizler bu süreçte sizlere destek olmak, bu zorlu süreci atlatmanız için yanınızda oluyoruz. Klinik Psikolog ve Psikolojik Danışman kadrosuyla yüz yüze ve online şekilde sizlere destek veriyoruz.

Alanya Psikolog Kadrosundan Hangi Durumlarda Psikolojik Destek Alınmalı?

Psikolojik destek alma, psikoloğa gitme oranları son yıllarda ülkemizde artış göstermiş ve psikolojik yardımın önemi daha iyi anlaşılmaya başlanmıştır. Psikolojik destek alma oranı, Alanya’da da artmasına rağmen pek çok kişi psikoloğa gitme konusunda kararsız ve aklında ki sorulara cevap arıyor. Bu kişiler hangi durumlarda destek alması gerektiğiyle ilgili sorularına cevap aramaktadır.

 • Uzun süren çökkünlük ve depresif ruh halindeyseniz
 • Enerjinizin tükendiğini hissettiğinizde
 • Yaşam kalitenizi ve üretkenliğini yükseltmek için
 • Özgüven sorunları yaşıyorsanız
 • Dikkat ve konsantrasyon ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız
 • Aşırı kaygılı, tedirgin biri iseniz
 • Takıntılı düşünce ve davranışlardan kurtulmak için
 • Çocuk ve ergenlerle ilgili sorunlar için
 • Aile ve evlilik  hayatınızla ilgili sorunların çözümü için
 • Cinsel sorunların çözümü için
 • Bağımlılıklarla ilgili sorunlar için,

Bu ve bunun gibi sizi rahatsız eden durumlarda desteğe ihtiyacınız var demektir. Saydığımız maddelerin dışında sizi rahatsız eden, yaşam kalitenizi düşüren başka durumlarda olabilir. Bu durumlarda da bir profesyonelden yardım almanız sizin için iyi olacaktır. Listelediğimiz ya da listede olmayan sizi olumsuz etkileyen durumların ne zamandır sizinle olduğu, sosyal hayatınızı ne kadar etkilediği de oldukça önemlidir. Bilgi almak için Alanya psikolog olarak bizleri arayabilirsiniz. Kadromuzda bulunan Uzman Klinik Psikolog Hulusi SARIKADIOĞLU ve Alanya Psikolojik Danışman ve Aile Danışmanı Gülderen AKDAĞ’dan profesyonel bir yardım alabilirsiniz.

Son yıllarda insanlar daha çok bilinçlenerek psikolojik sağlığın önemini daha çok kavradı ve kendilerini bu yönde geliştirmek için çaba gösteriyorlar. Bu nedenle artık insanlar psikolojik sıkıntılarını çözebilmek için psikolojik destek alma konusunda daha istekliler.

Psikolojik Danışmanlık Desteğinin Sağladıkları

En iyi psikolog, en iyi terapi tekniklerini kullansa bile kişi hazır olduğu kadar ve ihtiyacı kadar yardımı alabiliyor. Psikolojik destek sürecinde en önemli kısım danışanla kurulan ilişkidir. Burada iyi bir psikolog danışanın kendisini en iyi şekilde ifade etmesi için belirli bir yere kadar sorular sorar, getirdiği sorun için bir alan çizer. Psikolog burada danışanın anlattıklarını düzeltmek, onaylamak ya da itiraz etmek gibi bir rol üstlenmez. Psikolog burada danışanın söylediklerinde kalıplarını, tekrar eden örüntülerini bulmaya çalışır. Bu nedenle yardım almak için gelen kişilerin bu süreçte kendilerini açmaları ve paylaşımcı olmaları süreç için oldukça önemlidir.

Alanya psikolog hizmeti, danışanların zor durumların ve sorunların üzerine gitmesini, yüzleşmesi noktasında yardım etmek, sosyal ve gündelik hayatlarına en iyi şekilde devam etmelerine yardımcı olmak. Kişinin kendini olduğu gibi kabullenmesini ve başka sorunlarla daha işlevsel mücadele etmesini sağlamayı amaçlar. Tüm bunlara ilave olarak Alanya psikolog olarak, bireylerin yaşadıkları olumsuz durum ve sorunların sorumluluğunu üstlenmeyi, kişiyi yıpratan olaylara dışardan biriymiş gibi bakabilmeyi ve analiz edebilmeyi öğretebilmeyi hedefler. Böylece bireyler olaylar karşısında daha sağlam psikolojik dayanıklılıkla mücadele edebilir, olayların olumsuz etkileriyle daha rahat mücadele edebilir.

Diğer bir fayda ise bireyin duygularını tanıması ve kontrolünü sağlamasıdır. Kişini olaylar karşısında aşırı tepki ve reaksiyon göstermesi yerine daha akılcı ve kontrollü olmasını sağlar. Bu sayede olaylara karşı daha çözüm odaklı ve daha mantıklı yaklaşımlar sergileyebilirler. Bu şekilde kişi iç görü kazanarak kendi kişisel gelişimine de katkı sağlamış olacaktır. Kişi bu şekilde olumsuz yaşam olayları karşısında daha güçlü ve akılcı olabilir ve potansiyelini görüp daha ileri taşımak için çaba gösterebilir.

Psikolojik Destek Nasıl Gerçekleşir?

Süreç yüz yüze ya da online gerçekleştirilmektedir. Seans süresi 60 dakika ve kullanılan yöntemler kişinin ihtiyacına göre belirlenmektedir. Psikolojik destek süreci,  seansların tamamlanması kişiye ve çalışılan duruma göre değişmektedir.  Bu süreçte psikolog tavsiye veremez, doğrunuzu bulmanıza yardımcı olur, isteklerinizi keşfetmenizi sağlar ve farklı bakış acıları kazandırır. Aynı zamanda psikolog kişisel yorum yapmaz, yargılamaz, kınamaz. Sadece anlamaya ve yardım etmeye çalışır.

Daha detaylı bilgi almak için Alanya Psikolog  ve Alanya Psikolojik Danışmanlık merkezimize  ulaşabilir veya bizleri ziyaret edebilirsiniz.